SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt, to piękny okres w kalendarzu. Z tej okazji w dniu 7 grudnia 2018 w  Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się XI Gminno-Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Celem konkursu było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości uczniów. W tym roku forma tradycyjna szopki była ubogacona o elementy patriotyczne  związane z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła przygotowała na konkurs 2 szopki. W jednej z nich  wyjątkowymi  postaciami związanymi z jubileuszem naszego państwa były postacie  Józefa Piłsudskiego i patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego z pięknym przesłaniem „Podnieś rękę Boże dziecię błogosław  niepodległą Ojczyznę Polskę miłą”. Prace naszych uczniów zostały ocenione wysoko. Jedna szopka  zdobyła I miejsce,  a druga wyróżnienie.
Święta to czas radości, spotkań rodzinnych, śpiewania kolęd. Warto, aby ten szczególny czas był dobrze wykorzystany. Projektowanie i wykonywanie szopek jest  doskonałą okazją do poznania tradycji związanej ze świętami, rozmów i przebywania z bliskimi.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.