SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ostatnich dniach listopada Szkolny Klub Wolontariatu naszej szkoły przygotował symboliczną paczkę dla rodziny z Kenii.  Znalazły się w niej ubrania, słodycze, piłki do gry w siatkówkę i piłkę nożną, artykuły szkolne i chemiczne, zabawki  oraz odblaski. Do Afryki paczka dotarła dzięki przyjaciołom naszej szkoły.
Afryka to ogromny kontynent, na którym żyje ponad miliard ludzi. Składa się z pięćdziesięciu trzech krajów, w których mówi się w sumie ponad tysiącem języków, na którym jest wiele bardzo zróżnicowanych krajów i kultur. Życie tam nie jest  łatwe, szczególnie dla dzieci. Tym bardziej cieszy, że  chociaż w niewielki sposób mogliśmy pomóc tamtejszej rodzinie. Wiemy, że obdarowani byli bardzo szczęśliwi i nie kryli wzruszenia. Ojciec rodziny mówił, że jego dzieci jeszcze nigdy nie miały tylu podarunków na święta.

 

Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb, ale jesteśmy dumni, że się udało. W przyszłości pragniemy nawiązać współpracę z fundacjami działającymi na tym kontynencie i w miarę naszych możliwości pomagać - szczególnie dzieciom Afryki.  
Przez takie działania chcemy uwrażliwiać uczniów na potrzeby drugiego człowieka i uświadamiać im w jakich warunkach żyją ich rówieśnicy na świecie i jak niewiele potrzeba, by sprawić im radość.

Dziękujemy wszystkim  zaangażowanym w przygotowanie paczki oraz jej doręczenie.

                                                                                                                                                                                                            Szkolny Klub Wolontariatu


Copyright © 2014. All Rights Reserved.