SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W tym roku nasza szkoła  po raz kolejny włączyła się w charytatywną pomoc i dołączyła do grona wspierających Szlachetną Paczkę - projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl  wybraliśmy rodzinę potrzebującą wsparcia. Była to pani Ania wraz z córką Madzią.
Największą potrzebą rodziny była żywność i środki czystości.  Pani Ania potrzebowała również  robota kuchennego, który pozwoliłby jej przygotowywać różne ciasta i rozwijać kulinarne umiejętności. Magda natomiast potrzebowała materiałów szkolnych, które bardzo  przydadzą się jej w nauce.
Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo aktywnie przystąpiły do gromadzenia darów. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców,  zaangażowaniu i wyjątkowej hojności naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Mieczyna  przygotowano 8 paczek: z artykułami spożywczymi, środkami czystości, robotem kuchennym, artykułami szkolnymi, kosmetykami, ubraniami i innymi drobnymi akcesoriami ( np. srebrny łańcuszek z serduszkiem dla Madzi ).

 

7 grudnia paczki zostały  przewiezione  do magazynu przy ul. Strażackiej 4 w  Łopusznie, a następnie przez wolontariuszy zawiezione do rodziny. W podziękowaniu od Pani Ani i Madzi otrzymaliśmy przepiękną świecę nawiązującą do Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu te święta będą dla nich szczęśliwsze.
                                                                           
 Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom, uczniom i mieszkańcom Mieczyna, którzy składali swoje dary w sklepie ATUT MARKET  w Mieczynie. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
„Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.”


Copyright © 2014. All Rights Reserved.