Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

21 grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne kolędowanie przygotowane przez uczniów klas VI i VII pod opieką pani Wandy Winiarskiej. Występom kolędników towarzyszył szkolny chórek  przygotowany  pod kierunkiem pani Urszuli Frączek. Do śpiewu włączyli się uczniowie, rodzice, zaproszeni goście i nauczyciele. Występy uczniów wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Radosne dźwięki kolęd rozbrzmiewały w całej szkole.  Po występie kolędników pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymali uczniowie biorący udział w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
Na zakończenie Samorząd Uczniowski oraz pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska złożyli wszystkim świąteczne życzenia, a  przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna pani Barbara Rak obdarowała uczniów słodyczami.