SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

13 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie po raz jedenasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zabawa była wyśmienita, a zebrana kwota imponująca i wyniosła aż 10 012,00 zł. i 1,17 euro. Po raz kolejny mieszkańcy naszego środowiska okazali hojność, a tym samym pokazali, jak wielkie mają serca.
Do 27 Finału WOŚP szkoła przygotowywała się dużo wcześniej. Rodzice przygotowywali słodkie wypieki, gromadzono przedmioty do licytacji.
W niedzielę 13 stycznia, mimo trudnej pogody, czterech wolontariuszy kwestowało  w Stojewsku i w Mieczynie.
Główną imprezę, jak co roku, rozpoczęliśmy o godz. 16:00.  W nastrój wielkiego grania wprowadziły wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego tematycznym wierszem. Przedszkolaków można jeszcze było podziwiać w układach tanecznych przygotowanych pod kierunkiem pani Małgorzaty Sornat. W tańcach zaprezentowały się również dzieci z klas I, II i III. Tych uczniów przygotowały panie:  Mieczysława Ciszek i Lidia Siwek. Nastrojowe kolędy zaśpiewał chórek szkolny, a uczeń z kl. VII- Artur Łapot – wykonał je w wersji instrumentalnej na trąbce.  Gościnnie, w  pięknych układach wystąpiły dwie grupy taneczne ze stowarzyszenia „Razem” ze Skorkowa prowadzone przez panią Annę Dyrda. Na szkolnej scenie mogliśmy podziwiać także profesjonalnych tancerzy - instruktorów ze szkoły tańca „Victoria” z Myślenic - Damiana Srokę i Oliwię Strzelec. Udzielali oni również lekcji tańca naszym uczennicom i na koniec imprezy pokazali wspólny układ taneczny.

 

Ważnym punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez młodych strażaków z OSP Krasocin, którzy realizują działania projektu „Równać szanse” pod nazwą „Postawcie na młodzież”.
Występy artystyczne i pokazy przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. Licytacje były bardzo emocjonujące, a prowadzący je: pani Agata Frączek, pan Łukasz Stępień, pan Robert Woś oraz pan Krystian Grad  w sposób fantastyczny zachęcali do walki o zdobycie wypatrzonych przedmiotów. Szczególny bój toczył się o zdobycie piłki z autografami zawodników Korony Kielce i tu padła najwyższa kwota ze wszystkich odbytych aukcji.
Tradycyjnie  w holu szkoły można było  kupić ciepłe napoje i chleb z wiejskim smalcem przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna.
Serdeczne podziękowania kierujemy  do wszystkich zaangażowanych w organizację i przebieg 27 Finału WOŚP w Mieczynie. Dziękujemy tym, którzy w szkole tak wspaniale włączali się w licytacje oraz tym, którzy ofiarowali liczne i ciekawe przedmioty do licytacji i tym, którzy aktywnie włączyli się w prace związane z przygotowaniem tej wspaniałej imprezy, a byli to:
- przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieczynie pani Marzena Łapot z mężem
- Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieczynie
- P.H.U „Wikans” Aneta Chruściel
- radny Gminy Krasocin pan Mariusz Chruściel z żoną
- radny Gminy Krasocin pan Dariusz Frączek z żoną
- Koło Gospodyń Wiejskich w Mieczynie
- Koło Gospodyń Wiejskich w Skorkowie

- Koło Gospodyń Wiejskich w Występach
- dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieczynie pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska
- Ochotnicza Straż Pożarna w Mieczynie
- Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Krasocinie
- Sklep sportowy Be Active w Łopusznie
- Gminny Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy w Łopusznie – Fitness Club
- sołtys Brygidowa i Ostrej Górki pani Barbara Kowalczyk
- instruktorzy szkoły tańca „Victoria” z Myślenic
- Zespół taneczny „Razem” ze Skorkowa
- pani Alicja Dyrda, pani Kinga Chruściel, pani Anna Kozieł, pani Urszula Dziedzic, państwo Anita i Łukasz Frączek, państwo Aneta i Zbigniew Kozieł, państwo Grażyna i Stanisław Maliccy, państwo Maria i Łukasz Gacia, państwo Sylwia i Łukasz Sobczyk, państwo Renata i Łukasz Stępień, pan Robert Woś, pan Krystian Grad, pani Katarzyna Kowalczyk, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej w Mieczynie.


        Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość. Dziękujemy!

 


       

   

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.