SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 11 stycznia  uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Nocy Biologów - dorocznej imprezie popularyzującej szeroko rozumianą wiedzę biologiczną - organizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Można było uczestniczyć w niekonwencjonalnych warsztatach i wykładach. Tematyka była różnorodna. Czy można pokonać stres? Czy szczepić czy nie szczepić? Co kryje antybiotyko-oporność? Pojawiła się nawet zagroda owiec, drapieżne ptaki i roślinne eliksiry.
 Tegoroczną przygodę z Nocą Biologów uczniowie zaczęli od Oceaniki. Można tam było  zobaczyć  wyjątkowe okazy ryb i porozmawiać na temat wodnego życia. Uczniowie stanęli także  oko w oko z drapieżnymi ptakami podczas  spotkania z sokolnikami i ich podopiecznymi z Grupy Sokolników Konnych „Rabiec”. Poznali życie i zwyczaje niektórych ptaków – puchacza europejskiego, sokoła raroga i meksykańskiego jastrzębia. Drapieżniki były duże i robiły ogromne wrażenie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się też o uzdrowicielskiej  magii roślin – leczniczych skarbów ze świata i regionu. Poznali techniki mikroskopowe i zobaczyli  komórkę okiem biologa. Dużym powodzeniem cieszyło się  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa gdzie można było zrobić badanie w celu ustalenia grupy krwi.

Pasjonaci biologii z ogromnym zainteresowaniem oglądali też zagrodę owiec.
Noc Biologów to niezwykle ciekawe wydarzenie. Można się tutaj dużo dowiedzieć, zobaczyć i doświadczyć. Za rok z pewnością ponownie wybierzemy się, bo szkoła już otrzymała zaproszenie.

 


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.