Dnia 12 lutego 2019 roku uczniowie klas VI – VIII pod opieką pani Wandy Wilczyńskiej i pani Urszuli Frączek wzięli udział wycieczce do kina „Muza” we Włoszczowie. Celem wyprawy było obejrzenie spektaklu pt. „Kamienie na szaniec” wystawianego przez Kielecki Teatr Lektur w reżyserii Marka Tercza. Ta sceniczna adaptacja książki Aleksandra Kamińskiego stała się podstawą do doskonalenia pisania sprawozdania w kl. VI i recenzji w kl. VII i VIII oraz była okazją do kształtowania umiejętności uczestniczenia w kulturze polskiej a przede wszystkim przybliżyła realia życia Polaków podczas II wojny światowej.

Wanda Wilczyńska