SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 18 lutego uczniowie  z klas I-III odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną  w Krasocinie. Celem wycieczki  było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek,  rozwijanie umiejętności czytania oraz pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika. Powitała nas pani dyrektor Magdalena Kowalczyk i zaprosiła  do zabawy  z czytaniem w roli głównej, czytając książkę  pt. „Franklin czyta kolegom”. Dzieci miały także okazję poznać  bibliotekę oraz bogaty  księgozbiór literatury dziecięcej. Dowiedziały się, że oprócz tych zbiorów w wypożyczalni można znaleźć  słowniki, encyklopedie, literaturę z różnych dziedzin wiedzy, powieści, lektury. Biblioteka publiczna – jak sama nazwa wskazuje - jest  dla dzieci,  młodzieży, dorosłych.  Biblioteka, to nie tylko książki, ale i miejsce, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, zagrać w gry planszowe, malować i wykonywać wiele innych ciekawych zajęć. Dzieci  przyswoiły też podstawowe wiadomości na temat korzystania z biblioteki oraz poszanowania wypożyczanych książek. 

 

Wzbogaceni w wiedzę uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie:
My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
przestrzegać będziemy pilnie.
Z Twych rad i z Twych mądrości
od dziś korzystać usilnie.
P R Z Y R Z E K A M Y !


Po przyrzeczeniu pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów  na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę i drobne akcesoria  do wykorzystania podczas czytania. Uwieńczeniem wizyty w bibliotece było wypożyczenie  przez   dzieci książek do  czytania domu.


     

Copyright © 2014. All Rights Reserved.