SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Czym jest miłość? Jak radzić sobie z emocjami? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali nasi uczniowie, którzy w środę 20 lutego wybrali się do kina Muza we Włoszczowie. Wspólnie z wychowawczyniami panią Ireną Kukla, panią Agatą Frączek i panią Marią Gacia uczniowie klas IV - VI po raz kolejny uczestniczyli w programie KinoSzkoła i obejrzeli film pod tytułem "Miłość pisana Braillem" w reżyserii Michel 'a Boujenah. Filmowi towarzyszyła prelekcja poprowadzona przez psychologa i poświęcona sztuce komunikacji i sposobom wyrażania emocji.  Film to opowieść o Marie, 12-letniej wiolonczelistce, która cierpi na poważną chorobę oczu i wkrótce straci wzrok. Dziewczynka marzy o zdaniu egzaminu do konserwatorium muzycznego i próbuje funkcjonować w  otaczającej ją rzeczywistości, a pomaga jej w tym Viktor - kolega z klasy. Z czasem, między nastolatkami rodzi się przyjaźń i pierwsza młodzieńcza miłość. Film porusza tematykę emocji, dojrzewania i związanych z tym pytań o miłość, związek, relacje, pasje, życiowe decyzje. Pojawia się także zagadnienie więzi między rodzicami a dziećmi.

 

Po obejrzeniu poruszającej historii Marie i Victora, nasi uczniowie udali się na basen "Nemo" , gdzie mogli się zintegrować i popracować nad sprawnością pływania.

                                                                                                                                                                                                                             Organizatorzy


Copyright © 2014. All Rights Reserved.