SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów, zdobywa się umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Niemcy bardzo często określa się mianem kraju „Dichter und Denker”, czyli poetów i myślicieli. I słusznie, bo niemiecki wkład w sztukę i ludzkie myślenie był bardzo duży.  Aż 10 nagród Nobla w dziedzinie literatury przyznano niemieckojęzycznym autorom. Świat muzyki klasycznej nierozerwalnie wiąże się z takimi nazwiskami jak Mozart, Bach, Beethoven, Strauss. 14 marca uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych brali udział w kolejnym już Międzyszkolnym Konkursie Leksykalno-Gramatycznym w Języku Niemieckim. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana  Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów z naszego powiatu. W teście musieli wykazać się wiedzą nie tylko z gramatyki, ale również ze znajomości kultury, sztuki i geografii krajów niemieckojęzycznych. Aleksandra Siwek uczennica Szkoły Podstawowej  im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie zajęła trzecie miejsce. Serdeczne gratulacje.

 Copyright © 2014. All Rights Reserved.