Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym przystąpili  do projektu  „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”. Organizatorem przedsięwzięcia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z  Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego oraz  firmą Aleksander. Główne cele projektu to: promowanie innowacyjnych metod nauczania, rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów w obszarze kompetencji obywatelskich, społecznych oraz kompetencji uczenia się. W ramach projektu uczniowie zdobywali wiedzę historyczną  biorąc udział w grze planszowej „Wielki quiz – Historia Polski”. Podsumowaniem  był turniej „My i Gry”, który odbył się w dniu 13 marca w Kielcach w Centrum Targowym. Wzięło w nim udział 20 drużyn z całego województwa.  Naszą szkołę  reprezentowali:Igor Łapot i Karolina Bednarska z klasy 7, Filip  Stępień z klasy 6 i Paulina Mróz z klasy 5.

Turniej poprzedziła konferencja, w czasie której uczniowie spotkali się z zaproszonymi gośćmi. Na spotkanie z młodzieżą przybyli: pan Krzysztof Słoń - senator RP, pan Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki, pan Jacek Wołowiec - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, pan Krzysztof Łysak - wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, pani Edyta Krężołek – główny specjalista  z Oddziałowego  Biura Edukacji Narodowej w Krakowie – Delegatura w Kielcach, Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”.

Pierwszym etapem turnieju były rozgrywki w oparciu o grę „Wielki quiz–Historia Polski”. Nasi uczniowie zmagali się tu z drużyną ze  Skarżyska  Kamiennej. Wykazali się ogromną wiedzą historyczną i  zakwalifikowali  się do drugiego etapu, który odbywał się przy użyciu aplikacji Kahoot i nazywał się „Test wiedzy z historii Polski”. W tej rundzie nasi uczniowie też poradzili sobie znakomicie,  przeszli   do finału i zdobyli 1 miejsce. Wygrana sprawiła, że otrzymali wiele cennych nagród:  2 mapy ścienne i gry planszowe  dla szkoły  oraz nagrody indywidualnie i drobne gadżety.

Do turnieju uczniów przygotowywały panie: Lidia Siwek, Wanda Wilczyńska i Mieczysława Ciszek.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.