SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

21 marca 2019 roku obchodziliśmy po raz trzeci w naszej szkole „Dzień Matematyki na sportowo”,  którego temat  przewodni  brzmiał „Matematyka dzika”.
Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas VI-VIII kolejno losując pytania z prezentacji przygotowanej przez inicjatora i organizatora Dnia Matematyki w Polsce -  Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Po rundzie pytań matematycznych były konkurencje sportowe: odbijanie piłeczki pingpongowej rakietką trzymaną, dla utrudnienia, w lewej ręce (chyba, że zawodnik był leworęczny, to wtedy w prawej), rzucanie obręczy na pachołka, rzut woreczkiem do kosza. Najwięcej frajdy i radości zapewniła zawodnikom i kibicom konkurencja „hula-hop”, które należało kręcić nieprzerwanie przez 30 sekund. Za „upadki” odliczane były punkty. Oczywiście zwyciężyła w tej konkurencji jedyna dziewczynka, biorąca udział w turnieju – Klaudia Stępień z klasy VI.  Dodatkową konkurencją, w której można było „zarobić” dużo punktów były rebusy. Należało w czasie 30 sekund odgadnąć jak najwięcej rebusów.
Po podliczeniu punktów wszystko stało się jasne:
•    Igor Łapot – klasa VII- I miejsce
•    Maciej Wydrych – klasa VIII- II miejsce
•    Mateusz Mróz klasa VII- III miejsce
•    Filip Stępień – klasa VI-wyróżnienie  
•    Klaudia Stępień klasa VI-wyróżnienie
•    Jakub Klimczyk – klasa VIII-wyróżnienie

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz oceny celujące z matematyki.  
Dzień Matematyki obchodzony jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę Królowej Nauk oraz to, że jest obecna w naszym życiu praktycznie wszędzie i bez jej znajomości nie da się funkcjonować.    
Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu zabawy, a uczestnikom – zawodnikom i kibicom – za piękną rywalizację, za chęci i zaangażowanie. Gratulujemy!
Organizatorzy:
Nauczyciel matematyki – Agata Szymczyk
Nauczyciel wychowania fizycznego – Agata Frączek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.