Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do  programu „Dziecięca Piłka Ręczna”. Program realizowany jest we współpracy Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Głównym celem działań jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I–III w oparciu o zabawy z piłkami
i uproszczone formy gier dostosowane do możliwości małych sportowców. Na początku roku otrzymaliśmy sprzęt sportowy do gry w piłkę ręczną. Bardzo często korzystaliśmy z niego podczas wykonywania ćwiczeń  przygotowujących do gry w piłkę  ręczną i podczas  rozgrywek. Zainteresowanie taką forma zabaw było bardzo duże i sprawiało dzieciom wiele radości.
W dniu 26 marca nasi mali sportowcy  z kl. II i III wyjechali do Kielc i wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej. Tam na prawdziwej  hali sportowej, w której niegdyś ćwiczyła drużyna Vive  Kielce, uczestniczyli w rozgrywkach z innymi szkołami i oglądali sportowe poczynania  swoich rówieśników. Była to wspaniała integracyjna edukacja i zabawa.