SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 4 kwietnia 2019 roku  zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola na Wielkanocne warsztaty plastyczne. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.  Dzieci wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci,  oraz tego co wzniosłe i szlachetne.
Rodzice, poza obserwacją własnych pociech, bardzo aktywnie włączyli się do wspólnego wykonania palmy, tym samym sprawiając chwile radości dzieciom. Tworzyli tradycyjne palmy wielkanocne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, tj. bukszpan czy wierzbowe bazie,  mieli możliwość wykorzystania krepiny, bibuły, suszonych traw czy kwiatów i stworzenia swoich wymarzonych prac. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.
W przyjaznej atmosferze zajęcia upłynęły bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wszystkim obecnym na warsztatach  rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas  i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 


             

Copyright © 2014. All Rights Reserved.