SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział IX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej pod hasłem „Wolność grobami znaczona”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu. Głównymi założeniami konkursu było: pielęgnowanie postaw patriotycznych, przypomnienie historii Polski, uczczenie pamięci poległych poprzez treści zawarte w wierszach, krzewienie patriotyzmu w społeczeństwie poprzez utwory literackie o tematyce patriotycznej, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci młodzieży, promocja talentów, propagowanie wśród młodego pokolenia postawy miłości do Ojczyzny. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy reprezentowali wysoki poziom. Każdy z uczestników recytował wiersz i fragment prozy dotyczącej tematu.

 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
– Radek Kinga - kategoria klas VI – VII
- Kamil Łapot - kategoria klas IV – V
– Szymon Wydrych - kategoria klas I – III
Teksty do recytacji zaczerpnęli z twórczości naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Papieża Polaka Jana Pawła II. Trafnie dobrane utwory i piękna recytacja sprawiły, że Kamil Łapot i Szymon Wydrych zajęli I miejsca w swoich kategoriach, a uczennica klasy VI Kinga Radek - wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne gadżety. Serdecznie gratulujemy.

  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.