SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

15 maja 2019 roku uczniowie klas VII i VIII pod opieką wychowawczyń, pani Agaty Szymczyk i pani Wandy Wilczyńskiej, wzięli udział w X Jubileuszowej Pielgrzymce Szkół Prymasowskich na Jasną Górę. O godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy na czele 17 pocztów sztandarowych szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego zgromadzili się przy pomniku Prymasa Tysiąclecia, aby pomodlić się o beatyfikację Patrona i złożyć wiązankę kwiatów. Następnie w Sali Papieskiej spotkali się ze świadkami i uczestnikami wydarzeń w Panamie w celu wysłuchania wspomnień nawiązujących do przesłania Papieża Franciszka do młodych. O godzinie 12-ej nastąpił przemarsz ze sztandarami do kaplicy Matki Bożej, gdzie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka. Ostatnim punktem spotkania były prezentacje placówek na temat: „Które wskazanie do młodych Księdza Prymasa Wyszyńskiego najchętniej jest realizowane w mojej szkole i dlaczego?” Nasi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny nawiązujący do przesłania Patrona: „Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”. Zaprezentowali go: Paulina Kmieć i Kacper Dawid Łapot (wprowadzenie), Karolina Bednarska (śpiew), Filip Stępień (gitara) i Jakub Klimczyk (saksofon).
Lata nauki w szkole to czas młodości, radości, poznawania świata, czas zawiązywania przyjaźni. A jak mówił nasz Patron „Czas to miłość”. I to hasło było motywem przewodnim pielgrzymki.

 

     

Copyright © 2014. All Rights Reserved.