SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Recytacja jest wielką sztuką, wymagającą właściwej analizy i pamięciowego opanowania tekstu. Recytacja w językach obcych dodatkowo wymaga także prawidłowej wymowy trudniejszych, czasem rzadko spotykanych wyrażeń. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie zmierzyli się z tym wyzwaniem podczas Konkursu Recytatorskiego , który odbył sie 16 maja 2019 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum i odbywał się w następujących kategoriach: język polski pod hasłem "Powiedz, że mnie kochasz", język angielski i język niemiecki pod hasłem "The gusts of heart". Uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej w Mieczynie Kinga Kowalczyk zajęła III miejsce i tym sposobem została wyróżniona spośród kilkunastu uczestników w kategorii „język angielski“. Kingę do konkursu przygotowała nauczycielka jezyka angielskiego pani Maria Gacia, która niezwykle pozytywnie oceniła zaangażowanie w doskonalenie umiejętności językowych swojej uczennicy. Gratulacje !

Copyright © 2014. All Rights Reserved.