SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 21 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się piąta już edycja Gminnego Przeglądu Talentów w Językach Obcych. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języków angielskiego i niemieckiego - pani Maria Gacia i pani Beata Bartosik. Tradycyjnie, gościliśmy szkoły z terenu gminy Krasocin, tj: ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie, Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Czostkowie, ZPO im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Olesznie. Wśród uczestników Przeglądu nie mogło zabraknąć uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie,
Na wstępie, uczestników konkursu powitała dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk- Karpińska, następnie ciepłe słowa w stronę solistów oraz organizatorów skierował Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński.
Artystyczne występy oceniało jury złożone z nauczycieli języków obcych oraz muzyki w składzie: pani Urszula Frączek, pani Magdalena Michałek, pani Ewa Schneider.
Przegląd rozpoczęto od piosenek w języku angielskim. W pierwszej części wystąpili uczniowie klas 1-3, którzy zachwycili widownię oraz jury talentem wokalnym, a także barwnymi strojami i umiejętnościami akrobatycznymi.
W drugiej części prezentowali się uczniowie klas 4-8, wykonując znane i lubiane utwory muzyczne. Trzecia część Przeglądu przeznaczona była dla wykonawców piosenek w języku niemieckim - klas VII-VIII i III gimnazjum.
Wszyscy uczestnicy Przeglądu wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością w aranżacji współczesnych utworów. Nie zabrakło rockowych i musicalowych klimatów.

 

Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić tych najlepszych, ponieważ poziom artystyczny konkursu był wysoki. Zwycięzcy otrzymali statuetki ufundowane przez panią dyrektor Małgorzatę Klimczyk- Karpińską oraz dyplomy i nagrody książkowe przekazane przez wydawnictwa Oxford University Press oraz PWN. Dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu organizatorzy przekazali następującym nauczycielom: pani Danucie Bień, pani Monice Dąbrowskiej, pani Barbarze Drzewieckiej, pani Brygidzie Jasnos, pani Barbarze Smól, pani Małgorzacie Stolarczyk, pani Aleksandrze Wdowiak. Członkowie Jury, pan wójt oraz pani dyrektor otrzymali pamiątki wykonane przez panią Beatę Bartosik.
Przedstawiamy listę laureatów:
Kategoria język angielski klasy I-III
I miejsce - Marika Włodarska- ZPO im. rtm. Witoloda Pileckiego w Krasocinie
II miejsce - Natalia Stolarczyk - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie
III miejsce - Oliwia Kozieł - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Kategoria język angielski klasy IV-VIII
I miejsce - Julia Przepióra - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie
II miejsce - Nel Włodarska - ZPO im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie
III miejsce - Karolina Bednarska -Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Kategoria Język niemiecki
I miejsce - Natalia Pianka - ZPO im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie
II miejsce – Julia Amanda Kowalczyk – Publiczne Gimnazjum w Olesznie
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i do zobaczenia w kolejnej szóstej edycji konkursu.

 

         

      

Copyright © 2014. All Rights Reserved.