SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Piknik Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez naszą szkołę. Cieszy się uznaniem wśród dzieci, rodziców oraz środowiska lokalnego. W tym roku w piątek 31 maja pod hasłem: ”Cudownych Rodziców mam…” uczciliśmy Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzina była więc motywem przewodnim pikniku. Wszyscy jej członkowie mieli okazję wzmocnić więzi rodzinne, zintegrować się podczas wspólnych zabaw sportowo-rekreacyjnych i wspólnego biesiadowania. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 09:00. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości: Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego, rodziców i całą społeczność szkoły oraz złożyła życzenia świętującym dzieciom i rodzicom. Z życzeniami do dzieci i rodziców zwrócił się również pan wójt.
Część artystyczną rozpoczęła uczennica kl. VII Karolina Bednarska przepiękną piosenką pt. „Cudownych rodziców mam…”. Następnie nasi wychowankowie z klas 0-III zaprezentowali przygotowaną z tej okazji część artystyczną w formie krótkich wierszyków, tańców i piosenek poświęconych rodzinie. Na zakończenie programu dzieci wręczyły róże swoim rodzicom.
Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi udali się na plac zabaw i szkolne boisko, gdzie czekało na nich wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Radę Rodziców.

 

Dzieci mogły brać udział w różnych zabawach przygotowanych przez animatorki z Bawialni „Kosia” z Małogoszcza. Panie animatorki proponowały dzieciom takie atrakcje, jak: malowanie twarzy, barwne balonikowe cuda, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny. Było też puszczanie baniek mydlanych i taniec przy muzyce. Za wspólne zabawy i występy dzieci obdarowane zostały upominkami i słodyczami. Ale to nie wszystko. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli i trampolinie.
W tym wyjątkowym dniu o dzieciach nie zapomnieli także strażacy z OSP w Mieczynie. Przyjechali samochodem i opowiadali o swojej pracy oraz udzielali cennych wskazówek.
Starsi uczniowie z klas IV- VII rozegrali dwa mecze: w piłkę ręczną i piłkę siatkową. Kl. IV i V rywalizowały o puchar radnego Mieczyna, a kl. VI-VII walczyły o puchar dzielnicowego. Puchary dla zwycięskich drużyn i medale dla wszystkich uczestników rozgrywek ufundowali: radny Mieczyna pan Mariusz Chruściel i dzielnicowy aspirant Zbigniew Lichosik.
Gdy ktoś poczuł się głodny mógł zjeść kiełbaskę z grilla, a dla smakoszy była wata cukrowa i inne słodkości – przepyszne babeczki upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna, cukierki, lizaki.
Nad organizacją pikniku czuwała Rada Rodziców. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do pań: Marzeny Łapot, Anety Chruściel, Anity Frączek i Anny Klimczyk. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ogromny wkład czasu i pracy, aby wszystko się tak pięknie udało. Dziękujemy  Rodzicom i Sponsorom, dzięki którym dzieci mogły się tak dobrze bawić.

          

       

       

     

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.