SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęło się w naszej szkole dnia 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska w czasie przemówienia podziękowała za miniony rok uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom oraz współpracującym z placówką instytucjom. Podsumowała funkcjonowanie szkoły w minionym roku zwracając uwagę na osiągnięcia w konkursach i bardzo dobre, w porównaniu z ogólnopolskimi, wyniki z egzaminów ósmoklasisty. Po skierowaniu wielu ciepłych słów do tegorocznych absolwentów oddano głos siódmoklasistom, którzy pożegnali swoich starszych kolegów wręczając im pamiątkowe statuetki i prezentując ostatnie wspólne fotografie. Następnie ósmoklasiści przedstawili film będący podsumowaniem ich dziewięcioletniej pracy pozalekcyjnej.
W kolejnej części uroczystości nastąpiło wręczenie statuetki Prymusowi Roku, którym został ponownie Kacper Jakub Łapot uzyskując średnią ocen 5,5, następnie rozdanie wyróżnień i nagród oraz świadectw uczniom klasy VIII, a w dalszej części świadectw z wyróżnieniem i nagród pozostałym uczniom szkoły. Po raz pierwszy wręczono również nagrody książkowe ufundowane przez pana Tadeusza Włodarczyka uczniom: Filipowi Stępniowi, Igorowi Łapotowi i Kacprowi Jakubowi Łapotowi, którzy uzyskali najwyższą średnią z przedmiotów ścisłych.
Na zakończenie uroczystości odbyło się wręczenie pozostałych świadectw w klasach, po którym społeczność szkolna na czele pocztu sztandarowego oraz rodzice wzięli udział we mszy świętej.

 

         

       

        

Copyright © 2014. All Rights Reserved.