SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W poniedziałek, 2 września, w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. W inauguracji udział wzięli uczniowie w towarzystwie swoich rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska witając wszystkich bardzo serdecznie. W sposób szczególny zwróciła się do najmłodszych uczniów – dzieci z oddziału przedszkolnego i I klasy. Wszystkim życzyła dużo siły i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
Wrzesień kojarzy się z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego i radosnymi spotkaniami z koleżankami i kolegami. Nie zawsze jednak tak było. Uczniowie klas IV i V w krótkim programie artystycznym przypomnieli wydarzenia, które miały miejsce 1 września 1939 roku. Hitlerowskie Niemcy bez wypowiedzenia wojny zaatakowały granice Pol-ski. Tak rozpoczęło się najtragiczniejsze wydarzenie XX wieku – II wojna światowa, której 80 rocznicę obchodzimy właśnie w tym roku.
Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, a potem wszyscy udali się na mszę świętą do kaplicy.

 

      

Copyright © 2014. All Rights Reserved.