SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W piątek 13 września uczniowie klasy I naszej szkoły uczestniczyli w imprezie profilaktycznej „Kochane Pierwszaki”. Spotkanie odbyło się w Kielcach, a jego organizatorem było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty przy współudziale Wojewody Świętokrzyskiego, Prezydenta Miasta Kielce, Biskupa Pomocniczego Diecezji Kieleckiej, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, Naczelnika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Celem spotkania było promowanie działań związanych z bezpieczeństwem, m.in. kształtowanie umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i w innych życiowych sytuacjach. Podczas tegorocznej imprezy dużym powodzeniem cieszył się sprzęt wojskowy, policyjny i pożarniczy. Dzieci mogły przymierzać stroje i usiąść za sterami wozów bojowych pożarniczych, policyjnych i wojskowych. Pierwszoklasiści wzięli także udział w zabawach ruchowych i pląsach. Z księdzem biskupem i panią wojewodą zbudowali długi pociąg i integracyjnym kursem objeżdżali całą salę. Dzięki Spółce Akcyjnej „Uzdrowisko Busko-Zdrój” oraz Piekarni „Białogon” dzieci miały poczęstunek w postaci wody mineralnej i słodkiej bułeczki. Rozkoszowały się także smakowitą watą cukrową.
Wydarzenie było wspaniałym przeżyciem dla pierwszoklasistów. Miało formę edukacji i zabawy i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

 

    

Copyright © 2014. All Rights Reserved.