SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ramach realizacji doradztwa zawodowego w naszej szkole zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie - panem Łukaszem Duminem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-8, a jego celem była pomoc w wyborze ścieżki edukacyjno - zawodowej młodzieży.
Nasz gość - mł. asp. Łukasz Dumin pracuje na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie, sprawuje funkcję dzielnicowego i na swoim koncie ma już tytuł Policjanta Roku powiatu włoszczowskiego. O swojej służbie opowiedział młodzieży w bardzo przystępny sposób, przedstawiając krok po kroku ścieżkę swojej kariery zawodowej. Opowieściom towarzyszyła prezentacja zdjęć z wielu wydarzeń i akcji w których uczestniczył pan Łukasz. Uczniowie zadawali sporo pytań związanych z zawodem policjanta, mieli także okazję z bliska przyjrzeć się jego narzędziom pracy takim jak: pałka policyjna typu tonfa, urządzenie bluebird, kamizelka, czy tarcza ochronna. Zawód policjanta wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia i życia, dlatego pan Łukasz wiele razy zwracał uwagę na zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas pracy.

 

Czas przeznaczony na zajęcia minął niezwykle szybko. Po spotkaniu uczniowie podzielili się kilkoma refleksjami. Wielu z nich stwierdziło, że zawód policjanta jest bardzo interesujący, ale i wymagający – przede wszystkim niezwykłej odwagi i sprawności fizycznej. Policjanci spotykają na swojej drodze różnych ludzi i tu przydają się także empatia oraz umiejętność właściwej oceny sytuacji. Kilkoro uczniów rozważa wybór tej samej drogi, którą podąża pan Łukasz. Wszyscy natomiast są zgodni co do jednego - za poświęcenie i służbę społeczeństwu policjantom należy się ogromny szacunek.

 

M. Gacia

 

      

Copyright © 2014. All Rights Reserved.