SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

4 X 2019 r. już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji edukacyjnej promującej matematykę w zabawowy sposób. Akcja jest okazją dla uczniów (ale nie tylko) do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Dorośli - nauczyciele, rodzice - mieli okazję dać przykład dzieciom pokazując świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej: Mateusz, Mikołaj, Kasia, Weronika, Karolina, Paulina, Zuzia, Oliwia, Zuzia, Dawid, Kuba i Nikola. Znajomością tabliczki mnożenia w zakresie 30 mieli okazję wykazać się uczniowie klas młodszych natomiast starsi uczniowie, nauczyciele i rodzice mierzyli się z trudniejszymi przykładami. Każdy z „egzaminowanych”, który poprawnie odpowiedział na pięć pytań otrzymał certyfikat potwierdzający znajomość rachunku pamięciowego oraz zabawną naklejkę - zachętkę. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i sprawiła uczestnikom wiele radości. Kolejna edycja za rok. Już dziś zapraszamy do udziału.


Koordynator akcji - nauczyciel matematyki - Barbara Kmiecik

       

Copyright © 2014. All Rights Reserved.