12 stycznia po raz kolejny spotykaliśmy się w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i po raz kolejny pobiliśmy rekord. Zebraliśmy 11 200,00 złotych (w tym obca waluta na ok. 50 zł). Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg wydarzenia.

Dziękujemy za przekazane do licytacji przedmioty i za niezwykle emocjonujące licytacje. Dziękujemy sponsorom i rodzicom, występującym na scenie i prowadzącym imprezę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym niezwykłym dniu znaleźli czas i chęci, by razem z nami uczestniczyć w  zbiórce środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Do 28 Finału szkoła przygotowywała się dużo wcześniej. Gromadziliśmy przedmioty do licytacji, a rodzice przygotowywali słodkie wypieki. W niedzielę 12 stycznia nasi uczniowie – wolontariusze WOŚP - kwestowali w Stojewsku i w Mieczynie. Główną imprezę, jak co roku, rozpoczęliśmy o godz. 16:00. W nastrój wielkiego grania licznie zgromadzoną publiczność wprowadzili prowadzący: pan Krystian Grad „Gradu”, pan Łukasz Stępień „DJ Vania”, pan Robert Woś i pani Agata Frączek. Jako pierwsi z programem artystycznym wystąpili nasi uczniowie. Obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów z klas V,VI,VII i VIII, podziwialiśmy roztańczonych przedszkolaków oraz muzyczne popisy dzieci z klas I-III. Na scenie WOŚP w krótkich, ale pięknych koncertach zaprezentowały się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina i chór „Arsangeli” z Parafii Stojewsko. Z zachwytem oglądaliśmy rewelacyjne układy taneczne w wykonaniu dziewcząt ze Szkoły Tańca „Baila” z Łopuszna.
Występy artystyczne i pokazy przeplatane były aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. Wśród licznie zgromadzonych przedmiotów do licytacji znalazły się prace plastyczne naszej uczennicy Tatiany Siwek z klasy V. Aukcje miały emocjonujący przebieg, a prowadzący je w sposób fantastyczny zachęcali do walki o zdobycie wypatrzonych przedmiotów.
Tradycyjnie w holu szkoły można było kupić ciepłe napoje i chleb z wiejskim smalcem przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna.
Strażacy z OSP w Krasocinie wystąpili z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a pielęgniarka Olga Staciwa zainteresowanym wykonywała pomiar ciśnienia tętniczego i zawartości cukru we krwi.
Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się wizaż artystyczny malowany przez panią Wiktorię Stolarską.

Słowa wdzięczności i serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w organizację i przebieg 28 Finału WOŚP w Mieczynie, a byli to:
- Wójt Gminy Krasocin
- przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieczynie pani Marzena Łapot z mężem
- Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieczynie: pani Aneta Chruściel i pani Anita Frączek
- Starostwo Powiatowe we Włoszczowie
- radny Gminy Krasocin pan Mariusz Chruściel z żoną
- Koło Gospodyń Wiejskich w Mieczynie
- dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieczynie pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska
- Ochotnicza Straż Pożarna w Mieczynie
- kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krasocinie pan Leopold Kwapisz 
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krasocinie
- Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Krasocinie
- sklep sportowy Be Active w Łopusznie
- sklep wielobranżowy „Puchatek” w Łopusznie
- Diana Kowalczyk-Palacz – kosmetyczka z Łopuszna
- kwiaciarnia „Aga” z Łopuszna
- kwiaciarnia „Niezapominajka” z Łopuszna
- piekarnia „Kozak” z Łopuszna
- sklep Atut-Market z Mieczyna
- Chór „Arsangeli” z parafii Stojewsko
- Szkoła Tańca „Baila” z Łopuszna
- pan Sławomir Podstawka – sołtys sołectwa Mieczyn, Huta Stara
- państwo Violetta i Rafał Chruściel
- pan Andrzej Kowalczyk 
- pani Mirosława Dziedzic
- pani Olga Staciwa, pani Wiktoria Stolarska, pani Anna Kozieł, pani Małgorzata Sornat, państwo Agata i Zbigniew Frączek, państwo Magdalena i Marek Maliccy, państwo Renata i Łukasz Stępień, państwo Barbara i Robert Woś, pan Krystian Grad, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej w Mieczynie.
Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość. Dziękujemy!