Dnia 10 stycznia 2020 r. chętni uczniowie z naszej szkoły, pod opieką pani Lidii Siwek, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „NOC BIOLOGÓW” zorganizowanych przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

„Noc Biologów” odbywała się już po raz dziewiąty, tym razem pod hasłem „Globalne zmiany środowiska”. Młodzi wielbiciele nauk przyrodniczych mieli możliwość uczestniczenia w serii ciekawych warsztatów, mogli zobaczyć interesujące pokazy i wystawy, zwiedzić laboratoria. Nasi uczniowie pobyt na Uniwersytecie rozpoczęli od obejrzenia prezentacji „Roślinna Arka Noego – bank nasion, gatunków rzadkich, zagrożonych i leczniczych”. Dalej, z ogromnym zainteresowaniem, obejrzeli prezentację egzotycznych gadów, płazów oraz stawonogów: jaszczurek pustynnych i węży. Niektóre z nich mogli wziąć do ręki. Uczestniczyli także w warsztatach „Gatunki chronione i inwazyjne, fauny i flory, występujące na terenach Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych” oraz „Oko w oko z drapieżnym ptakiem” – spotkanie z sokolnikami i ich podopiecznymi z Grupy Sokolników Konnych „Rabiec”. Wzięli również udział w warsztatach miodnych i poznali niezwykle ciekawie zorganizowane życie pszczół w ulu i właściwości zdrowotne miodu. Chętni mogli też zasmakować różne rodzaje miodów. 
Wachlarz atrakcji przygotowanych dla pasjonatów biologii był niezwykle szeroki, a udział w warsztatach i spotkaniach pozwala zrozumieć zagadnienia przyrody i biologii, które dzięki możliwości praktycznego zastosowania i obserwowania stają się proste, zrozumiałe i interesujące dla każdego.