SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ramach innowacji pedagogicznej w b.r. szk. 20 września 2019 r. i 17 lutego 2020 r. odbyły się dwa spotkania z lekturą zorganizowane dla uczniów klasy VIII przez nauczyciela języka polskiego panią Wandę Wilczyńską oraz wychowawcę klasy panią Agatę Szymczyk.
Celem pierwszego spotkania było swobodne posługiwanie się treścią lektury „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Uczestnicy pracując indywidualnie i grupowo porównywali dzieło literackie i ekranizację w reżyserii Andrzeja Wajdy. Gromadząc i analizując informacje pochodzące z różnych źródeł, sporządzali notatki w kartach pracy, które dotyczyły m. in. bohaterów, wydarzeń i wątków. Ponadto uczniowie pracując metodą dramy wcielali się w role wybranych postaci literackich.
Podczas drugich zajęć uczniowie przenieśli się w czasy II wojny światowej. Pracując w trzech grupach przygotowywali konferencje prasowe z głównymi bohaterami „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego – Alkiem, Rudym i Zośką. Porównując fragmenty książki i filmu dokładnie poznawali losy, przeżycia i dylematy członków Szarych Szeregów.
Na zajęciach pozalekcyjnych uczestnicy mieli możliwość spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników, bezstresowego przygotowywania się do egzaminu ósmoklasisty poprzez powtarzanie treści i problematyki lektur szkolnych.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.