SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu -11 lutego- w naszej szkole rozpoczęto szereg działań, aby zachęcić wszystkich (uczniów, nauczycieli, rodziców) do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu bezpiecznego środowiska online. W każdej klasie, począwszy od przedszkolaków, odbywały się lekcje w oparciu o różne materiały edukacyjne: filmy, gry, quizy, malowanki, kursy e-learningowe, aby promować pozytywne zastosowania internetu, tolerancję i kulturę w sieci.
I tak przedszkolaki pod czujnym okiem pani Małgorzaty Sornat uczyły się bezpiecznych zachowań w Internecie razem z „Owcami w sieci”. Pani Mieczysława Ciszek dla klas I-III prowadziła zajęcia w oparciu o takie filmy i scenariusze jak „Mów jeśli coś jest nie tak”, „Szanuj innych w sieci”, „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”, „Uzależnienie-komputeromania”. W klasach IV-VIII zajęcia prowadziła pani Agata Szymczyk. Uczniowie tych klas przypominali i utrwalali sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać korzystając z zasobów Internetu. Ponadto klasy VII i VIII wzięły udział w kursie e-learningowym pt. „Nie dla hejtu”, którego celem było zapoznanie się z pojęciami hejt i mowa nienawiści oraz z konsekwencjami, jakie przynoszą te zjawiska, a także zaprezentowanie metod radzenia sobie z internetowym hejtem.
Również wychowawcy klas IV-VIII prowadzili dodatkowo na lekcjach z wychowawcą pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Zwieńczeniem działań tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu był udział naszych uczniów w II Gminnym Konkursie Informatyczny „Jestem Bezpieczny w Sieci”. Uczniowie: Klaudia Stępień z klasy VII i Szymon Wydrych z klasy IV zdobyli III miejsce, każdy w swojej kategorii wiekowej. 

 

   

Copyright © 2014. All Rights Reserved.