SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 

Szanowni Rodzice

Od 12 do 25 marca  br. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w szkole są czasowo zawieszone. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej  wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronowirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. będą w szkole prowadzone zajęcia opiekuńcze.

 

Dyrektor Szkoły Małgorzata Klimczyk-Karpińska 

 


Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. 
• Misterstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły;

• zadbaj o pozostanie dzieci i młodzieży w domach rodzinnych w okresie przerwy w zajęciach, tak aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę sanitarną. Pamiętaj, to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny, w którym Twoje dziecko może brać udział w spotkaniach towarzyskich, odwiedzać znajomych i rodzinę, wyjeżdżać na wycieczki, itp.  Ten błąd został popełniony we Włoszech, gdzie młodzież np. wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. .

  

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 zadbaj o pozostanie dzieci i młodzieży w domach rodzinnych w okresie przerwy w zajęciach, tak aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę sanitarną. Pamiętaj, to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny, w którym Twoje dziecko może brać udział w spotkaniach towarzyskich, odwiedzać znajomych i rodzinę, wyjeżdżać na wycieczki, itp.  Ten błąd został popełniony we Włoszech, gdzie młodzież np. wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2014. All Rights Reserved.