SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w finale wojewódzkiego konkursu Klubów 4 H Ziemi Świętokrzyskiej. W tym roku wędrowaliśmy szlakiem starych domów. Poznawaliśmy wnętrze starego domu, jego wyposażenie i narzędzia, jakimi posługiwali się nasi przodkowie. Zgromadziliśmy wiele ciekawych i cennych przedmiotów, poznaliśmy kawał historii ale także i ludzi, którzy pamiętają jeszcze wiele z tych odległych czasów.

Utrwaliliśmy zarazem dla potomnych na zdjęciach , w albumach wiele widoków drewnianych, ponad stuletnich chat, mebli i rekwizytów związanych z codziennym życiem w tamtych latach. Wśród zgromadzonych rekwizytów na szczególną uwagę zasługuje wiklinowy wózek dziecięcy z przełomu XIX i XX wieku, sztućce, talerze, krzyż z domowego ołtarzyka, cieślica skoblica do robienia butów zwanych drewniakami. Wszystko to z XIX wieku. Komisja konkursowa doceniła nasze starania i przyznała nam drugie miejsce.

 

L. Siwek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.