Pod tym hasłem zorganizowano w szkole szereg przedsięwzięć dotyczących tragicznych wydarzeń, które miały miejsce na Katyńskiej Ziemi w kwietniu i maju 1940r. oraz  10.04.2010r.

• 12.04.2010r. – uczniowie i pracownicy szkoły zgromadzili się na apelu i oddali hołd ofiarom katastrofy lotniczej, która miała miejsce dn.10.04.2010r.
  • 20.04.2010r. – odbył się uroczysty apel, na którym przedstawiono najważniejsze fakty dotyczące zbrodni katyńskiej oraz uczczono pamięć zamordowanych w kwietniu i maju 1940r. poprzez wysłuchanie montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy V i VI oraz zapalenie symbolicznego znicza.

Ponadto uczniowie najstarszych klas naszej szkoły w miesiącu kwietniu wzięli udział w zajęciach poświęconych tematyce katyńskiej. Oto niektóre z nich:

• wykonanie gazetek ściennych: Ludzie – Wydarzenia – Tajemnice. Katyń – kwiecień 1940;
  • rozwiązanie testu na czytanie ze zrozumieniem pt. „Katyń ”;
  • szczegółowe poznanie publikacji o Katyniu przez uczniów klasy VI;
  • słuchanie utworów muzycznych o tematyce katyńskiej;
  • prezentacje materiałów filmowych dotyczących wydarzeń w Katyniu w 1940r.;

Wanda Wilczyńska