SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

30 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Mieczysławy Ciszek odbyła wycieczkę do Krakowa.  Był to głównie wyjazd na „Rewię na lodzie”. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć na żywo jazdę figurową na lodzie.  Rosyjska rewia zaprezentowała dzieciom bajkę pt.  „Calineczka”. 
W widowisku wystąpili dorośli łyżwiarze oraz zespół dziecięcy. Dzieci zachwycały się zarówno popisami łyżwiarzy, jak jak i ich kostiumami.

Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się na Wawel, gdzie przy pięknej pogodzie uczniowie zobaczyli zamek, smoka zionącego ogniem oraz  Wisłę. Odwiedziliśmy również grób pary prezydenckiej i marszałka Piłsudskiego. Następnie traktem królewskim dotarliśmy na Rynek, a tu ogromną atrakcją okazał się dla dzieci hejnał z wieży Mariackiej. Był również czas na kupienie pamiątek i zjedzenie lodów.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu miłych wrażeń, oraz umożliwiła obejrzenie miejsc i zabytków o których zdobyły już pewne wiadomości w  toku nauki szkolnej, ale nie widziały ich w rzeczywistości.

 

Mieczysława Ciszek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.