SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W maju  uczniowie kl. II - VI wzięli udział w „Szkolnym Konkursie Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia” -  patronie szkoły. Celem konkursu było przypomnienie oraz poszerzenie wiadomości  o życiu i działalności Kardynała  Stefana Wyszyńskiego.

Aby ułatwić uczniom przygotowanie się do konkursu,  odpowiednio wcześniej  otrzymali oni materiały zawierające niezbędne  informacje, zachęcano ich do sięgania po właściwą  literaturę, a także starano się, aby w toku zajęć szkolnych przybliżać im postać tego wielkiego człowieka.
Konkurs odbył się 21 maja. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych ( klasy II, III oraz IV – VI), pisali test o różnym stopniu trudności. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 28 maja,  podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona. 

Oto wyniki konkursu

 • W grupie klas młodszych kolejne miejsca zajęli:
  I    Igor Kukla     kl. II
  II   Bartłomiej Kozieł   kl.  II
  III  Maja Sobczyk   kl. II
 • w grupie klas starszych:
  I   Karol Kukla   kl. IV
  II   Diana Gągorowska   kl. V
  III  Sebastian Klimczyk   kl. IV
  III   Wiktoria Stolarska    kl. V

Gratulujemy zwycięzcom.

Mieczysława Ciszek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.