SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w organizowanym w Kielcach Festynie „Bądźmy razem". Na uczniów, którzy pozostali w szkole również czekało wiele atrakcji. Były gry planszowe, dmuchana zjeżdżalnia i suchy basen. Nie zabrakło słodyczy. Festyn odbył się  w Hali Legionów przy ul. Bocznej. Dzieci obejrzały m.in. koncert zespołu "Dzieci z Brodą", występ artysty "Pan Yapa", spektakl teatru "Kubuś".

Były również występy muzyczne i taneczne  kieleckich artystów z Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury "Zameczek". Przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy. Odbyły się również pokazy psów policyjnych i konkurencje sprawnościowe z udziałem zawodników Vive Targi Kielce. Organizatorem Festynu, obok kieleckiej Caritas, był również : Urząd Miasta Kielce, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Fundacja Vive Serce Dzieciom, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Diecezjalne Centrum Wolontariatu. Partnerem strategicznym była sieć sklepów "Biedronka", która ufundowała upominki dla najmłodszych.

 

 

Irena Kukla

Zobacz galerię  szkolnych atrakcji.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.