SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Ten zwycięża, kto miłuje” – pod takim hasłem przebiegały obchody drugiej rocznicy nadania imienia Prymasa Tysiąclecia Szkole Podstawowej w Mieczynie. 28.05.2010r. o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele zgromadzili się przed tablicą pamiątkową poświęconą księdzu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem symbolicznego znicza przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Następnie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na czele z pocztem sztandarowym udali się do pobliskiej kaplicy na Mszę Św. sprawowaną przez księdza Marka Szybę.Kolejna część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru  odśpiewano hymn szkoły. Potem  uczniowie klasy VI przekazali sztandar swoim młodszym kolegom, aby opiekowali się nim i godnie reprezentowali naszą szkołę. Pięknie przedstawiony program artystyczny pt. „Ten zwycięża, kto miłuje”  przypomniał społeczności szkolnej fakty z życia  Prymasa oraz Jego ponadczasowe przesłania.
W podniosły nastrój wprowadziły obecnych pieśni ku czci Maryi, którą Kardynał Wyszyński wybrał sobie na patronkę.

 

mgr W. Wilczyńska
mgr A. Fraczek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.