SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dzień 22 października był wielkim świętem dla naszej szkolnej społeczności. Tego  dnia, po uroczystym ślubowaniu, do braci uczniowskiej zostali oficjalnie przyjęci uczniowie klasy I. Do występu pierwszaki przygotowywały się pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, pani Lidii Siwek. W przygotowanie tej pięknej uroczystości zaangażowali się rodzice, pomogli też starsi koledzy z kl. IV i SU.

 

Pierwszoklasiści recytowanymi wierszykami,  odgrywanymi scenkami oraz piękną dekoracją przenieśli nas na rycerski zamek i w  tej scenerii w towarzystwie króla i królowej złożyli uroczyste ślubowanie. Był to moment niezwykle ważny i podniosły. Najpierw  powtarzali słowa przysięgi za Panią Dyrektor a potem nastąpił obrzęd pasowania. Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów odbyła się w obecności wielu zaproszonych gości: dzieci z przedszkola i klas II i III z wychowawczyniami, rodziców oraz pana wójta J. Siwka i radnego, pana R. Chruściela.

Życzymy uczniom klasy pierwszej by dobrze czuli się w naszej szkole i wspaniałymi wynikami przynosili jej chlubę.

M. Klimczyk - Karpińska

Copyright © 2014. All Rights Reserved.