SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

9 grudnia uczniowie klas 0 - III odbyli wycieczkę do Kielc.
Najpierw udali się do Urzędu Pocztowego, gdzie pani  Naczelnik opowiedziała o pracy nowoczesnej poczty.  Dzieci miały okazję zaobserwować elektroniczny sposób wybierania numerków do kolejki przy okienkach pocztowych. Dowiedziały się jakie sprawy można załatwić na poczcie, uczyły się prawidłowo adresować list oraz obejrzały ciekawą kolekcję znaczków pocztowych.

Na koniec w upominku otrzymały karty pocztowe i cukierki. Pobyt w Urzędzie  Pocztowym na pewno ułatwi uczniom pracę na zajęciach dydaktycznych związanych realizacją tej tematyki.  
Następnie poszli na dworzec PKP, aby dzieci mogły zobaczyć poczekalnię dworcową, wyjście na perony, przeczytać rozkład jazdy pociągów. Z dworca, ulicą Sienkiewicza dotarli do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Tu po krótkim odpoczynku w kawiarni, obejrzeli przedstawienie  pt. "Baśnie cygańskie". Było to wspaniałe, barwne widowisko. Dzieci mogły zaobserwować grę aktorów, sposób poruszania przez nich lalkami oraz wspaniale się bawić. Była to dla nich  również lekcja właściwego zachowania się w teatrze.   
Wyjazd do Kielc dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń i wspomnień. Wszystkie wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, a najbardziej zachwyciło je przedstawienie teatralne, które obejrzały z wielkim zaciekawieniem.

Mieczysława Ciszek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.