SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Święto Babci i Dziadka w naszej szkole stał się już piekną tradycją. Na tegorocznym spotkaniu gościliśmy babcie i dziadków, którzy przyjechali do nas z miejscowości oddalonych o kilka, a nawet o kilkanaście kilometrów.  W udekorowanej sali gimnastycznej, po powitaniu i życzeniach złożonych przez nauczycieli, dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny.

Na początku były życzenia od wnuków, następnie przedszkolaki wystawiły program pt."Kochamy Was", w którym oprócz  wierszyków i piosenek, w barwnych strojach zatańczyły walczyka. W dalszej części dzieci recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły oraz bawiły gości pełnymi humoru skeczami.

W miłej i przyjemnej atmosferze upłynęła również druga część spotkania, gości poczęstowaliśmy herbatą i ciastem, przygotowanym przez naszych rodziców.Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości, było okazją do rozmów i wspomnień, można było dostrzec łzy wzruszenia.

Babcie i dziadkowie są najmilszą i najbardziej wyrozumiałą publicznością dla dzieci. Uśmiechnięte twarze, pełne miłości spojrzenia to najlepsza akceptacja i uznanie. Jest nam niezmiernie miło, że każdego roku Babcie i Dziadkowie chętnie uczestniczą w tej uroczystości, co utwierdza nas w przekonaniu, aby podtrzymywać tę tradycję. Jak co roku uroczystość  przygotowały panie: Małgorzata Sornat, Mieczysława Ciszek, Lidia Siwek, Urszula Dudek. Elementy dekoracji wykonała pani Irena Kukla.

 

Mieczysława Ciszek , Małgorzata Sornat

Copyright © 2014. All Rights Reserved.