SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ramach obchodów Dnia Europejskiego w miesiącu maju w naszej szkole zorganizowana została wystawa najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych budowli Europy. Konstrukcje, imitujące wielkie cuda architektury kontynentu europejskiego, powstały z przestrzennych puzzli i spoczęły na korytarzu szkolnym.

Ekspozycję stanowią: paryski Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla, Big Ben i most Tower Bridge w Londynie oraz rzymskie Koloseum. Pojawienie się miniatur tych monumentalnych budowli wzbudziło ogromny entuzjazm wśród uczniów, którzy z uwagą przyglądali się każdemu elementowi i z nie mniejszym zapałem odkrywali architektoniczną tajemnicę. ‘Być dziś patriotą - to być obywatelem nie tylko Polski, lecz jednocześnie Europy’, mamy więc nadzieję, że wystawa zachęciła uczniów do zgłębienia wiedzy o krajach Unii Europejskiej, aby w przyszłości stali się prawdziwymi obywatelami naszego wspaniałego kontynentu.

M. Gacia

Copyright © 2014. All Rights Reserved.