SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Strażacy – dzieciom. Pod takim hasłem przebiegał w tym roku Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej pod przewodnictwem Prezesa OSP w Mieczynie Mariusza Łapota zaprosili uczniów do strażnicy i przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji.

 

Dzień Dziecka rozpoczął festiwal talentów, na którym dzieci prezentowały piosenki w językach angielskim i niemieckim.

O godzinie 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami pod opieką policji przeszli ze szkoły na plac obok remizy.

Po powitaniu gości przez Prezesa Ochotniczej Straży i Panią Dyrektor Szkoły głos zabrał policjant Krzysztof Kościołek z Ruchu Drogowego Policji we Włoszczowie i wręczył odblaski dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz płyty o tematyce dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie  Prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krasocinie Pan Paweł Włodarski złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta oraz  przekazał szkole drobny upominek w postaci piłek i pucharu. W dalszej części spotkania uczniowie z uwagą wysłuchali historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczynie opowiedzianej przez byłego długoletniego naczelnika tej jednostki Pana Stanisława Robaka.

Z okazji Dnia Dziecka mieliśmy zaszczyt gościć również:

- radnego powiatu włoszczowskiego Pana Mirosława Łapota

- dzielnicowego Posterunku Policji w Krasocinie młodszego aspiranta Marcina Suchackiego

- dzielnicowego Posterunku Policji w Krasocinie sierżanta sztabowego Adama Ciesielskiego

- v-ce prezesa Gminnego Związku OSP w Krasocinie Michała Kaczmarka

- starszego sekcyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie Arkadiusza Cioska.

Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość dokładnego obejrzenia sprzętu strażackiego i policyjnego. Główną atrakcją była jednak dmuchana zjeżdżalnia i suchy basen, które zasponsorowali radni  Mirosław Łapot i  Rafał Chruściel.

Rodzice naszych uczniów włożyli ogromny wkład w przygotowanie poczęstunku, na który złożyły się kiełbaski z grilla pieczone  przez pana Jana Raczyńskiego, herbata, soki owocowe zakupione przez Państwo Wydrych z Karolinowa, lody których sponsorem była właścicielka baru „Smakuś” w Krasocinie Violetta Chruściel.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mieczynie pragną gorąco podziękować za przygotowanie  wspaniałej imprezy nie tylko wymienionym wcześniej osobom, ale również Państwu: Barbarze i Robertowi Woś, Naczelnikowi OSP w Mieczynie Łukaszowi Sobczykowi, oraz Marzenie Łapot, Justynie Raczyńskiej, Annie Tatar, Agnieszce Podstawka.

Jeszcze raz wielkie podziękowania składamy  Prezesowi OSP w Mieczynie  Panu Mariuszowi Łapotowi.

Dziękujemy!

A. Frączek, A. Szymczyk, W. Wilczyńska

Galeria zdjęć.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.