SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Nasza szkoła przez 3 lata uczestniczyła w projekcje edukacyjnym „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy” finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.Projekt został uznany za jedno z większych osiągnięć w dziedzinie nauk społecznych. Podstawą jego działań byłat teoria inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Na zajęciach projektowych uczniowie kl. I korzystając z ciekawych pomocy i zabawek edukacyjnych wspaniale się integrowali, rozwijali swoje zdolności i zainteresowania. Dzieci uczyły się współpracy i współdziałania w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu.Działania projektowe wychowawczyni rozpoczęła od uroczystego spotkania z rodzicami i zapoznania ich z założeniami, zadaniami, formami nauki i zabawy. Rodzice wyrazili stuprocentową zgodę na udział dzieci w projekcje. Przez cały czas trwania zajęć wykazywali duże zaangażowanie, służyli pomocą i radą. Uczniowie kl. I brali udział w różnych konkursach. W wojewódzkim konkursie pt: „Bawimy się bezpiecznie przez cały rok” Hubert Frączek zdobył wyróżnienie. Uwieńczeniem ciekawych, budzących wielkie zainteresowanie zmagań edukacyjno-wychowawczych była końcowa prezentacja programu artystycznego w dniu 10.06.2011r. Przybyli na nią rodzice, członkowie rodzin, nauczyciele i starsi uczniowie. W ciekawej scenerii dzieci zaprezentowały bajkę „Szewczyk Dratewka”. Wcielając się w bajkowe postaci dzieci pokazały swe umiejętności z zakresu inteligencji językowej, muzycznej, przyrodniczej i tanecznej.

Lidia Siwek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.