SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, 16 czerwca 2011 gościł w naszej szkole dzielnicowy Posterunku Policji w Krasocinie- sierżant sztabowy p. Adam Ciesielski. W czasie pogadanki z uczniami klas 0-VI poruszył temat bezpiecznej pomocy rodzicom w pracach polowych jak również odpowiedniego zachowania się podczas spotkania z bezpańskim psem.

Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda bezpieczna pozycja, którą należy przyjąć, aby pies nie wyrządził nam większych szkód. Dowiedziały się również, jakie kary grożą za niedostateczną opiekę nad swoimi czworonogami.

W dalszej części spotkania Pan policjant wręczył uczniom klasy IV ich pierwsze prawo jazdy czyli karty rowerowe. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zachowania się jako pieszy, rowerzysta i pasażer, oglądając film pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”.

Nauczyciel wychowania komunikacyjnego

Copyright © 2014. All Rights Reserved.