SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Nasza szkoła bierze udział w organizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko akcji zbiórki pieniędzy na ratowanie Bartka. Dąb Bartek to Pomnik przyrody rosnący w Zagnańsku. 24 września obchodził symboliczne 1011 urodziny. Bartek jest tak wiekowy, że wydaje się, iż będzie trwał wiecznie, ale tak nie jest.

Drzewo wymaga coraz to nowych umocnień. Najnowsza koncepcja dotyczy wykonania futurystycznego łuku, do którego Dąb zostanie podwieszony,  dzięki czemu uniknie ewentualnego złamania i wywrócenia się. Koszt realizacji łuku to aż 2 miliony złotych! Ministerstwo Środowiska obiecało przeznaczyć pieniądze na ten cel, ale najpierw trzeba wykonać dokumentację i opracowania, co wyniesie ok. 100 tys. złotych.

Tak jak troszczymy się o naszych dziadków i ludzi starszych, tak samo zadbajmy o Dęba Bartka, który jest dobrem narodowym.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.