SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

XX jubileuszowy finał WOŚP w naszej szkole przebiegał pod znakiem muzyki. Oprócz ciekawych interpretacji wokalnych były  tańce, skecze oraz jasełka, a wszystko przeplatane licznymi aukcjami. Weronika Woś z kl. V porwała serca widowni przepięknie wykonanymi piosenkami w j. angielskim a uczennice z kl. II - Julitka Łapot i Natalia Pianka pokazały swój artystyczny talent wykonując spokojne, bardzo refleksyjne piosenki.

Było też coś na ludowo. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna zaprezentowały się w wiązance ludowych piosenek, za co otrzymały gromkie brawa. Występy przedszkolaków i dzieci z kl. I-III to zawsze pewny punkt programu. Tak było i tym razem. Piękne tańce, kolorowe kostiumy, kolędy wygrane na fletach na długo zapadną w pamięć. Nasi najstarsi uczniowie z kl. IV – VI zaprezentowali się w jasełkach. W przerwach między występami uczniów można było zjeść pyszne ciastko i kromkę chleba ze smalcem. Od rana uczniowie z kl. V i VI, mimo zimnej, deszczowej pogody, kwestowali przed kościołem w Stojewsku i kaplicą w Mieczynie.

Zagraliśmy z pompą. Po raz kolejny wspomogliśmy WOŚP. Dzięki ogromnej hojności mieszkańców naszego środowiska zebraliśmy imponującą kwotę 4 200,72 zł. W tym roku celem publicznej zbiórki był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość. Dziękujemy

Copyright © 2014. All Rights Reserved.