SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

12 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka bardzo chętnie odpowiadała na pytania dzieci, opowiadała o swojej karierze, książkach. Przedstawiła sytuacje, na podstawie których powstawały jej opowieści.

„Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” – to najnowsza książka pani B. Ostrowickiej. Jest to wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.

Po spotkaniu dzieci ustawiły się w długiej kolejce po autografy.

Beata Ostrowicka debiutowała w 1995 roku, wydając powieść „Niezwykłe wakacje". W tym samym roku ukazał się „Eliksir przygód", a w 1997 „Tajemnica szkatułki". Książki te, o charakterze przygodowo-historycznym, wydało warszawskie wydawnictwo "Iskry". "Iskry" wydały również Krainę Kolorów - Księga Nadziei i Krainę Kolorów - Księga Intryg - dwie części zaplanowanej trylogii fantazy. Książka Ale ja tak chcę! zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrej Książki za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Książka Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole została wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję Cała Polska czyta dzieciom.

Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze także dla starszej młodzieży i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Autorka stale współpracuje z Klubem Artystycznym Miś, pismem dla dzieci „Miś" oraz Radiem Kraków Małopolska.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.