SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

21 marca, z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej Matematyczny o puchar Dyrektora Szkoły – „Mistrz krzyżówek matematycznych i nie tylko”. Do pierwszego etapu zgłosiło się bardzo dużo chętnych – 22 osoby z klas IV- VI. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówki matematyczne, a trzy osoby z każdej klasy, które uzyskały najlepsze wyniki przechodziły do drugiego etapu, który miał miejsce właśnie 21 marca.

 

Imprezę miały zaszczyt otworzyć dzieci z oddziału przedszkolnego. Ich piosenka o Pani Wiośnie i układ choreograficzny wprowadził wszystkich w pogodny nastrój. Można było przystąpić do pierwszej konkurencji – odpowiedzi na wylosowane pytanie. Zaczęli uczniowie z klasy VI: Izabela Raczyńska, Oliwia Tatar, Karol Kukla, następnie z klasy V: Weronika Woś, Kornelia Łapot, Damian Frączek i wreszcie z klasy IV: Julia Klimczyk, Eliza Palac, Bartłomiej Kozieł. Runda pierwsza zakończyła się dla wszystkich pomyślnie.

Kolejne konkurencje turnieju to m.in. układanie figur tangramowych, zadania sportowe do wykonania w czasie jednej minuty, rozwiązywanie rebusów. Pomiędzy kolejnymi etapami turnieju, swoje talenty wokalne i językowe prezentowała uczennica klasy V- Weronika Woś, która zaśpiewała dwie piosenki, w tym jedną w języku angielskim.

Po podliczeniu punktów okazało się, że konieczna będzie dogrywka między Karolem Kukla, a Oliwią Tatar. Po czterech pytaniach, lepszym okazał się Karol i to on odebrał z rąk pani Dyrektor puchar, a tym samym został „Mistrzem krzyżówek matematycznych i nie tylko”. Drugie miejsce przypadło Oliwii Tatar, a trzecie Damianowi Frączek.

Turniej miał na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, pokazanie matematyki w bardziej barwny, atrakcyjny sposób, a przy okazji dostarczenie uczniom intelektualnej rozrywki. To wszystko w połączeniu z właściwą atmosferą i życzliwą rywalizacją sprawiło, że 21 marca był dniem promocji i prezentacji uzdolnień naszych dzieci i jako Dzień Talentów znajdzie swoje miejsce w kalendarzu imprez szkolnych.

Organizatorzy: Agata Szymczyk, Agata Frączek

Copyright © 2014. All Rights Reserved.