SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa ”- Paulo Coelho. Słowa te stanowiły motto konkursu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie – „Najlepsza Gazetka Szkolna – 2011”, którego podsumowanie odbyło się 12 kwietnia 2012 r. w sali konferencyjnej Starostwa.

Konkurs miał na celu rozwijanie twórczego myślenia oraz umiejętności porządkowania i tworzenia nowych informacji, popularyzację działalności pozalekcyjnej uczniów, a także kształtowanie umiejętności redagowania różnych form wypowiedzi.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział łącznie dziesięć zespołów redagujących gazetki w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Komisja powołana przez Starostę Włoszczowskiego – Zbigniewa Matyśkiewicza dokonała oceny nadesłanych materiałów uwzględniając m.in. kształt pisma (objętość, format, szatę graficzną), stosowanie różnorodnych form dziennikarskich, poprawność językową i stylistyczną i przyznała w kategorii szkół podstawowych trzecie oraz dwa drugie miejsca. Nasza gazetka „MiŚ - czyli My i Świat” zdobyła drugie miejsce, a szkoła wzbogaciła się o urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka). Nagrody wręczał Sekretarz Powiatu – p. Roman Wojtalczyk, a w imieniu całego zespołu naszej gazetki obierały je uczennice klasy VI: Joanna Kozieł i Oliwia Tatar. Dziewczynki otrzymały również pozycje książkowe „Zabytki powiatu włoszczowskiego”.

Redakcja gazetki

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.