SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły 16 maja 2012 roku wzięli udział w IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę.

 

Uroczystość rozpoczęła się od posadzenia buka prymasowskiego przy Domu Pamięci Prymasa Tysiąclecia, następnie uczestnicy z 43 szkół z całej Polski spotkali się ze świadkiem życia i posługi kardynała Stefana Wyszyńskiego księdzem Feliksem Folejewskim, pallotynem, który wiele lat z bliska patrzył, słuchał i współpracował z Księdzem Prymasem. Po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Wątroby w Cudownej Kaplicy Matki Bożej z udziałem pocztów sztandarowych delegacje szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.