SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

We wtorek 29 maja świętowaliśmy Dzień Patrona. Tradycja organizowania tego święta w naszej szkole jest stosunkowo krótka. Została zapoczątkowana cztery lata temu aktem nadania imienia szkole.

Obchody tegorocznego Dnia Patrona rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową. Następnie młodzież szkolna z pocztem sztandarowym, nauczyciele i pracownicy obsługi udali się do kaplicy by uczestniczyć we Mszy Świętej. Po nabożeństwie odbyła się w szkole uroczysta akademia. Najpierw społeczność szkolna odśpiewała hymn szkoły a następnie uczniowie starszych klas przedstawili program artystyczny poświęcony naszemu patronowi. Tradycją tego święta stało się już przekazywanie sztandaru nowemu pocztowi. Uczniowie z kl. VI: Oliwia Tatar, Izabela Raczyńska i Karol Kukla przekazali sztandar pod opiekę uczniom kl. V. W skład nowego pocztu weszli: Kinga Chruściel, Weronika Woś i Damian Frączek. Dyrektor Szkoły złożyła podziękowania ustępującemu pocztowi sztandarowemu.


Copyright © 2014. All Rights Reserved.