SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

1 czerwca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Mimo, że pogoda tego dnia nie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, wspaniały nastrój od rana dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Obchody Dnia Dziecka odbywały się na sali gimnastycznej z udziałem uczniów, nauczycieli oraz rodziców i gości. Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Klimczyk-Karpińska, która z okazji Dnia Dziecka życzyła naszym uczniom sukcesów w szkole oraz radości i uśmiechu na co dzień.

Następnie przekazaliśmy mikrofon Dzielnicowym Posterunku Policji w Krasocinie, panom M. Suchackiemu oraz A. Ciesielskiemu, których przybyli do nas z misją edukacji w zakresie bezpieczeństwa. Mając na uwadze dobro naszych uczniów po raz kolejny zapoznaliśmy ich z zasadami bezpiecznego zachowania w szkole i podczas poruszania się po drodze. Policjanci apelowali do uczniów o ostrożność w domu oraz w czasie nadchodzącego wakacyjnego wypoczynku. W dalszej części programu wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie w języku angielskim pt.”Cinderella- Kopciuszek’’ w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy czwartej, którzy przedstawili historię Czerwonego Kapturka- ‘’Rotkäppchen’’ w języku niemieckim. Mieliśmy również okazję podziwiać naszych najmłodszych uczniów z klasy I, którzy zaprezentowali się w przygotowanych na tę okoliczność maskach oraz strojach i wykonali kilka piosenek w języku angielskim. Na zakończenie części artystycznej odbył się III Szkolny Festiwal Gwiazd Szkolnych-konkurs piosenki w językach obcych, do którego zgłosili się uczniowie klas IV-VI. Ich zadaniem było wykonanie piosenki w językach angielskim i niemieckim. Jury złożone z nauczycieli języków obcych oceniło poprawność językową śpiewanego tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne. W kategorii piosenki niemieckojęzycznej pierwsze miejsce zdobyła Martyna Kmiecik - uczennica klasy 4. Za wykonanie piosenki w języku angielskim pierwsze miejsce zdobyła Weronika Woś, uczennica klasy V, która zaśpiewała utwór Adele ’Someone like you’. Weronika zachwyciła szkolną publiczność i zasłużyła na miano naszej szkolnej gwiazdy , znakomicie oddając klimat ballady. Po części artystycznej uczniowie otrzymali poczęstunek, następnie odbyła się dyskoteka oraz mecz piłki siatkowej. Miłym akcentem w tym dniu była wizyta Wójta Gminy Krasocin, pana Ireneusza Gliścińskiego, który obdarował dzieci cukierkami, składając im serdeczne życzenia z okazji ich święta. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg Dnia Dziecka w naszej szkole. Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do przedstawicieli Rady Rodziców  za pomoc i przygotowanie poczęstunku w postaci kiełbasek, napojów i lodów. Dziękujemy przedstawicielom Posterunku Policji w Krasocinie oraz OSP w Mieczynie za obecność i wsparcie. Jesteśmy pewni, że dla naszych uczniów ten dzień był niezwykły i na długo zachowają go w pamięci.

 

Nauczyciele języków obcych

Copyright © 2014. All Rights Reserved.